Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

Podprsenky

65B

 

 


VÝBĚR VELIKOSTI
Velikosti prádla - jak si vybrat správnou velikost?
Jak se správně změřit? Jak určit velikost podprsenky?

1. POD PRSY změříme obvod hrudníku pod prsy, nejlépe při výdechu, obvod musí být pevný. Dejte pozor na to, aby metr nebyl na zádech prověšený, ale by šel kolem těla vodorovně a pevně hrudník obepínal. Od naměřeného čísla odečtěte 5-8 cm a zaokrouhlete na celé centimetry a máte zjištěný rozměr pod prsy - obvod (75, 80, 85, 90 cm…). Např. naměříte si 77 cm, vyberte si podprsenku s obvodem 70 cm. Podprsenka musí jít zapnout pevně na poslední háček, protože každý obvod časem trošku povolí. Je potřeba mít možnost stále kam dotahovat, aby byl obvod pěkně pevný. Jinak by držela váhu prsou ramínka, zádíčka by se sunula nahoru, prsa by padala dolů a ze správné podprsenky by se stala ta " otravná", kdy si musíte neustále něco upravovat a posunovat.

2. PŘES PRSA abychom získali správnou míru, měříme se v mírně vyztužené podprsence, nikoliv bez ní.  Svinovacím metrem obkroužíme hrudník přes prsa , tam, kde jsou nejplnější, tzn.přes bradavky. Metr musí být opět přiložen vodorovně bez jeho prověšení na zádech, stůjte rovně, s rukama volně podél těla. Tuto míru určujeme naopak v nádechu, lepší je mít košíček a kapku větší- v období menstruace se prsa většinou trošku zvětší a pak by mohla být podprsenka malá. Dle tohoto rozměru správně určíte orientační velikost košíčku.

Když nesedí

1. Obvod „ leze“ nahoru - pokud je obvod příliš velký, váha prsou ho zvedá nahoru, tíhu prsou drží ramínka podprsenky, nositelka se ho snaží stále stahovat, cítí škrábání, bolest šíje a zad.  Správný obvod poznáte tak, že byste pod něj měla bez potíží zasunout 2 prsty, ale ne víc. Je lepší zvolit obvod těsnější, většinou malinko povolí a je akorát, podprsenka tak může plnit svou podpůrnou funkci. Při zkoušení vzpažte ruce - obvod musí držet na svém místě, prsa nesmí propadnout dolů. Podprsenka by měla být zapnutá na nejvolnější háček, aby šel obvod případně přitáhnout.

2. Prsa vám přetékají z košíčků - určitě znáte efekt „ dvojitého prsa“. Když nemáte v košíčku dostatek místa, prsa vám začnou přetékat ven. Doporučujeme větší velikost košíčku. Při zkoušení se předkloňte, zkuste si i v kabince poskočit - vše musí zůstat na svém místě.

3. Kostice vás tlačí pod prsy - kostice by měla lemovat prso a končit na úrovni podpažní jamky. Pokud během dne cítíte svědění a večer máte zarudlou kůži v okolí podprsenky, zvolte jiný střih, případně větší košíček.

4. Kostice odstává mezi prsy - pokud kostice odstává tak, že pod ni vsunete 2 – 3 prsty, velikost košíčku je malá a prsa tlačí podprsenku od těla. Může se stát, že i prso propadává z podprsenky dolů. Zvolte větší košíček a menší obvod, aby odstávající kostice nezpůsobovaly tření, a tím i zdravotní problémy. Případně si vyzkoušejte jiný druh košíčku podprsenky.

5. Otlačená pokožka pod ramínky - pokud je obvod podprsenky příliš velký a váha vašich prsou je přenesena na ramínka, dochází k zarudnutí či otlakům kůže pod ramínky podprsenky. Může dojít k nepříjemným pocitům škrábání a tlaku, bolesti šíjových svalů, hlavy a zad. Pokud jste majitelkou většího poprsí, je dobré zvolit ramínka širší, případně použít speciální polštářky pod ramínka. Tyto polštářky zamezí jejich zařezávání. Bolest může být způsobena také přílišným utažením ramínek, pak stačí ramínka povolit. Je třeba si uvědomit, že ramínka zajišťují podporu jen z 10 %, proto je pevný obvod podprsenky velmi důležitý.

6. Padající ramínka - jednoduchým řešením je možnost přizpůsobení délky ramínek. Lze také použít polštářky, které zamezují klouzání ramínek nebo svorku, která ramínka vzadu spojí a zamezí tak padání dolů z ramen.Správná péče o spodní prádlo

Ruční praní

Samozřejmě nejlepší možnou variantou praní je ruční. Vlažnou vodou a vaším osvědčeným pracím prostředkem nic nezkazíte. Nezapomeňte po praní podprsenku důkladně vymáchat v čisté vodě, aby na vašem prádle neulpěly drobné částečky pracího prášku.

Také dávejte pozor na barevnost. Různé barvy perte odděleně, aby vám prádlo nechytlo jiný odstín.

Praní v pračce

Pokud nemáte čas nebo náladu na ruční praní, máte možnost automatické pračky. Abyste se vyvarovaly poškození, perte šetrně na 30°, nejlépe v sáčku na praní nebo ochranné prací kouli. Zamezíte tak žmolkování, odření, deformaci nebo 
zaseknutí kostice do bubnu.

Nepoužívejte aviváž ani bělidlo, podprsenky pak ztrácejí svou pružnost a barvu.

Po praní

Až prádlo vyperete nebo vyndáte z pračky vyvarujte se ždímání, kroucením podprsenku zdeformujete nebo poškodíte kostici. Snažte se jen zlehka vymačkat přebytečnou vodu. 
U podprsenek s výstuží před sušením vytvarujte koš do správného tvaru. 
V žádném případě prádlo nežehlete. Suché prádlo, především košové vyztužené podprsenky, se snažte skládat do prádelníku tak, aby jste zachovaly původní tvar.